Özel Nilüfer Yaşam Engelli Bakım Merkezi'ne Hoşgeldiniz

Ziyaret Saatleri : Pazartesi - Pazar 10.00 : 17.00
  İletişim : +90 (224) 494 17 99 tr eng

HAKKIMIZDA

Merkez binamız; 63 yatak kapasiteli olup, yeşillikler içindeki 1.000 m2’lik kapalı alana sahiptir. İdari bölümler, revir, yemekhane, çamaşırhane ve yatak odaları ile birlikte; spor alanı, müzik, resim gibi etkinlik odaları, tüm katlara kolay ve güvenli ulaşım için asansörü, hobi bahçesi, 7/24 internet ve sıcak su hizmeti ile eşi ve benzeri olmayan bir engelli yaşam alanı sunmaktadır.

Merkezimiz şehir trafiğinden uzak ev konforunda butik özel bir kompleks yapıya sahiptir.

Engelli odaları; 15, 20, 25 ve 35 m2 genişliğinde olup konukların ihtiyaçları doğrultusunda ve erişilebilirlik kurallarına göre gerekli düzenlemeler yapılarak dizayn edilmiş, banyo ve tuvaletlerimizde de konuklarımızın güvenliği gözönünde tutulmuştur.

Merkezimizde kalan konuklarımızın konforu ve güvenliği için, merkez bölümlerimiz 24 saat güvenlik kamerası ile izlenmekte ve kayıt altına alınmaktadır. Ayrıca tüm bölümler, duman algılayıcıları ve merkezi yangın güvenliği sistemi ile donatılmıştır.

Yemeklerimiz, konuklarımızın ihtiyaçları ve sağlık durumları gözönünde bulundurularak uzman diyetisyenimiz tarafından düzenlenen menülere göre deneyimli aşçılarımız tarafından hazırlanmakta ve sunulmaktadır. Hareket kısıtlılığı bulunan engellilerimizin yemek ihtiyaçları ise odalarında karşılanmaktadır.

Tüm hizmetlerimiz “Engelli Bireylere Yönelik Özel Bakım Merkezleri Yönetmeliği” kapsamında planlanmaktadır. Ayrıca kuruluşumuz Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile koordineli ve işbirliği halindedir.

Kuruluş vizyonunda da belirttiğimiz üzere, merkezimiz sadece ülkemizdeki engellileri değil uluslararası düzlemde de engelli ve yaşlıların tercih edebileceği bir merkez olmayı ilke haline getirmiştir. Bu doğrultuda Türkiye’de bakım hizmetleri sektöründe, ilk ve tek olarak Sağlık Turizmi kapsamında, ülkemizi ve bölgemizi temsil ederek, Kalkınma Bakanlığı ve BEBKA aracılığı ile “Yeni Bir Yaşam, Mutlu Bir Başlangıç” adlı projeyi hayata geçirmiştir.